למידע והזמנות צרו קשר :

מזרני קפיצים

מהו ההבדל בין סוגים שונים של מזרני קפיצים

 

חשבתם שאולי הגיע הזמן להחליף מזרן? מרגישים שהגב כואב? רוצים להתחדש? אז כדאי שתדעו כמה דברים על עולם המזרנים. עולם זה הוא תורה שלמה בפני עצמה. מומלץ לדעת מספר דברים לפני שאתם יוצאים לבדוק מזרנים ובוחרים מזרן טוב. נציין כי קיימים שלושה סוגיי מפרטים טכניים (ליבות המזרן) ששולטים בענף המזרנים עליהם נסביר בצורה מסודרת על מנת להקל עליכם בנושא החשוב בבחירת המזרן האולטימטיבי שיתאים לכם כמו כפפה ליד.

נתחיל בכך שמעבר לליבת המזרן ישנה תוספת שנקראת פילוטופ (כרית עליונה) במאמר נוסף נסביר כיצד היא משפיעה על השינה שלנו ואיך היא תורמת למזרן להיות מזרן טוב ומושלם עבורנו.

בואו נחזור לליבות המזרנים הקיימים בענף השינה.

מזרני קפיצים

להלן שלושת סוגי הליבות: 

  • קפיצים משולבים (מחוברים)
  • קפיצים מבודדים (כל קפיץ תפור בנפרד)
  • ללא קפיצים בכלל (ליבות ספוג או/ו פולימרים)

על מנת לבחור מזרן בדגש על מזרני קפיצים וסוגיהם חשוב להבין את ההבדלים ביניהם ומה תהייה הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

 

קפיצים משולבים (מחוברים):

רוב החברות הקיימות מאז ועד היום מייצרות מזרני קפיצים עם קפיצים משולבים (מחוברים) בטכניקות שונות ומגוונות. יש לציין כי בודדות החברות אשר אינן משתמשות בליבת הקפיצים המשולבים.

מזרנים מהסוג הזה הם בדרגת קושי בינונית (חצי קשיח) אשר מתאימות לרוב האנשים והביקוש למזרנים בעלי ליבת קפיץ משולב היא גבוהה מאוד הן בגלל שטווח מחירים של מזרנים אלה סביר וניתן להתאים מזרן לכל כיס והן מהסיבה שלרוב מזרני קפיצים שכאלה מתאימים לרוב המשקלים של גוף האדם וזה לא ממש משנה מהו הגיל של האדם שהולך לישון על מזרן בעל ליבת קפיצים משולבים. עם זאת, העדיפות היא מגיל 5+.

 

קפיצים מבודדים 

ישנן המון חברות מזרנים אשר מייצרות ליבת קפיצים מבודדים. החברות המובילות בתחום השינה החלו לשדרג את המזרנים מליבת קפיצים משולבים לקפיצים מבודדים כבר למעלה מ-20 שנה. למען האמת הביקוש הצרכני הולך וגדל והדרישה למזרן עם קפיצים מבודדים עולה וזהו מוצר מבוקש מאוד, אך עלות מזרן כזה יקרה ביחס לקפיצים מחוברים (משולבים).

המטרה בליבה מסוג זה היא נורא פרקטית ונורא הגיונית. 

ישנם המון אנשים שהתזוזה של בן/ת הזוג שלהם מאוד משפיעים על עומק השינה במהלך השינה או על שלב ההירדמות.

לכן חשבו על פתרון יעיל ופיתחו את הקפיץ המבודד אשר הוא תפור בנפרד בצורה מדויקת להפליא ואין שום גורם מחבר בין הקפיצים אשר הושתלו בצורה מדהימה במזרן לכן גם אין משיכה של כל הליבה לאזור ספציפי.

מעבר לכך, הקפיץ המבודד עובד על פי המשקל שמניחים עליו הקפיץ המבודד יודע להתנהג כך לאורך שנים רבות ובהחלט יש לכך סיבה.

הסיבה היא שאין השפעה לקפיץ מבודד שנמצא בקצה אחד לקצה האחר במזרן. כלומר רק על אותם קפיצים עליהם מונח משקל יש פעילות תזוזה. חשוב לציין שמזרן המורכב מליבת קפיצים מבודדת שווה בהחלט את ההשקעה ומאוד מומלץ לנסות את הרגשתו בחנויות מקצועיות בלבד, כי מעבר להתנסות במזרן ולחוש אותו חשוב שצוות מקצועי יבדוק ויסביר בצורה יסודית ונכונה האם הוא מתאים לאדם ששוכב עליו או לא.

מומלץ ושווה לנסות את המזרנים המדהימים הללו.

 

ללא קפיצים (ליבת פולימרים):

מזרנים אלו הם בעלי ביקוש גבוה מאוד על ידי אנשים שרגילים להרגשה המסוימת לאורך 60 שנות ניסיון או כאלה שמנסים משהו חדש ומבינים שאולי שזה הדבר הבא.

להלן הסבר קצר בנושא הפולימרים. החומר מיועד ספציפית לאנשים אשר מעוניינים להתחדש במזרן ללא קפיצים. אבל לא הצליחו באמת להבין מהסברים שאינם מקצועיים בחנויות שמוכרות מוצרי שינה או כאלה שקראו מאמרים לא מדויקים במדיה. אז יש לציין כי בראש ובראשונה ליבת פולימר יכולה להיות מורכבת מכמה סוגי חומרי גלם. כיום אין מספר פולימרים מדויק שמשתמשים בו בייצור מזרנים משום שלכל חברה אשר מייצרת פולימרים לטובת ייצור מזרן יש טכנולוגיות מעולות ומתקדמות והפיתוח של הליבה משתנה מהר לכן לא ניתן לעקוב במדויק. מספר הפולימרים עומד בסביבות ה-20 סוגי פולימרים לכאן ולכאן נכון להיום, אך עדיין זה לא מספר מדויק. 

אבל מהו בעצם הקשר והחיבור בין מזרנים לפולימרים? בכתבה נוספת בסדרה נסביר לכם בדיוק!

בנוסף, הנכם מוזמנים להגיע למחסני הנמל מזרנים ולהתייעץ עם הצוות המנוסה והמקצועי שלנו שיעזור לכם לבחור את המזרון המושלם עבורכם.

למידע נוסף – כנסו לקטלוג מזרנים שלנו