למידע והזמנות צרו קשר :

מזרן יחיד

כיצד לבחור מזרן זוגי או מזרן יחיד?

שפע המזרנים הקיימים כיום מעניק לנו את האפשרות לרכוש מזרן המתאים לנו בצורה מושלמת, יחד עם זאת ומאותה סיבה אנו מתבלבלים כאשר אנו באים לרכוש מזרן חדש. שפע של מזרנים והמגוון העצום הקיים גורמים לנו להתבלבל לא פעם ובצדק.

הרי אין לנו יכולת לדעת בוודאות מהו המזרן הטוב יותר או המתאים יותר לנו, סוכני המכירות בחנויות השונות יעשו הכל על מנת שתרכשו מהם את המזרן הבא שלכם ולכן חשוב שתקבלו מידע אמין ומקצועי בטרם תבחרו מזרן חדש.

 מזרן יחיד

לכן אספנו עבורכם מספר עצות והמלצות על מנת להקל עליכם את תהליך בחירת המזרן:

  • אחריות: חשוב לוודא כי למזרן אחריות, לרוב 10 שנים בכל הסוגים והדגמים אך יש לקרוא באותיות הקטנות ולוודא כי האחריות הנה על כל רכיבי המזרן (שימו לב כי כתמים ולכלוך אחר מבטלים אחריות לעיתים קרובות).
  • בדיקת מזרן: הבדיקה בחנות חשובה מאד שכן שפע המזרנים הרב ומגוון הסוגים גורם לכם להססנות וחוסר בטחון. לכן אנו ממליצים לשכב (לא באלכסון ולמשך רק 5 שניות) על כל מזרן למשך 2 דקות בתנוחת השינה שלכם, רק כך תוכלו לחוש את המזרן.
  • אל תתפתו לשיווק ומבצעים: סוכן המכירות מוכשר ויודע את תפקידו, אך אתם צריכים לישון על המזרן ולכן אל תלכו שולל אחר ססמאות והבטחות. החליטו לבד מה המזרן המתאים לכם אך כמובן התייעצו עם אנשי המכירות לקבלת מידע ראשוני.
  • התאמת מיטה למזרן ולא ההיפך: מרבית המיטות הנן בגודל 140/190 – 160/200 ולכן חשוב לבחור מזרן מתאים בגודל, אך בשום אופן אין להתפשר על איכות המזרן או להתאים את המזרן למיטה הקיימת רק בגלל שהיא כבר אצלכם, הרי אם תחשבו על זה לעומק תבינו שאין טעם להתאים מזרן יחיד או מזרן זוגי למיטה שכן אתם לא ישנים על המיטה אלא על המזרן ולכן חשוב לדאוג לגוף שלכם מאשר למיטה כאביזר ריהוט.
  • מידות קושי/רכות במזרן: ישנם מידות קושי ורכות רבות והדבר משתנה ממזרן למזרן שכן לעיתים שכבות הריכוך הנוספות מעל מזרנים יוצרות את התחושה כאילו מדובר במזרן אחר. לכן חשוב לשים לב לשכבות העוטפות את המזרן ולבחור מזרן בהתאם.

 

סוגי מזרנים:

v      מזרן קפיצים: מזרנים וותיקים ומוכרים, מזרן בו הקפיצים מבודדים האחד מהשני ועטופים בנפרד. השני קפיצים משולבים האחד בשני.

v      מזרן אורתופדי: משלב שכבות קפיצים וחומרים אחרים המשפרים את נוחות המזרן ואיכות השינה. ישנם סוגים רבים ומגוונים.

v      מזרן לטקס: חומר דמוי גומי העובר תהליכים שונים על מנת להכין אותו לשימוש מתמשך ורב שנים ולייצר לחומר עמידות ואיכות.

v      מזרן ויסקו: חומר מתקדם אשר יוצר על ידי נאס”א (סוכנות החלל האמריקאית) לטובת שהייה של אסטרונאוטים בחלל. חומר זה עוטף את הגוף ולמעשה שומר את תנוחת השינה שלכם כמעין “מזרן זוכר”.

v      מזרן גומי: המזרן הוותיק ביותר, מיוצר בתהליכי ייצור מיושנים ולרוב לא נמכר בחנויות המובחרות. מזרן זה אינו עומד לרוב בתקנים עכשוויים ואינו נפוץ כבעבר.

v      שכבת נוחות על מזרן: אנו ממליצים על שכבת פילוטופ בכל עובי שהוא, רצוי שהשכבת תהיה עשויה מויסקו או לטקס. חשוב לזכור כי שכבה זו אינה המזרן ולכן יש לבחור מזרן יחיד או זוגי במחשבה תחילה ולא להתפתות לנוחות של השכבה החיצונית.

 

  • שדרוג מזרן קיים: רבים לא לקחו זאת בחשבון אך למעשה כל מזרן ישן שלכם יכול לעבור שדרוג מהיר ויעיל בעזרת שכבת נוחות טופר/רפידה. לציין כי לא כל מזרן מתאים לכך וחשוב כי מצבו של המזרן הישן עדיין טוב שכן שכבת נוחות אינה באה להחליף את איכות המזרן או לשדרגו.
  • מזרן טוב/לא טוב: אל תאמינו למספרי סיפורים ואוחזים במעשיות, המזרן הטוב ביותר עבורכם הוא זה שמסק לכם שינה איכותית וטובה, ללא כאבי גב או איברים אחרים. ברור שלא נבחר במזרן שאינו בטיחותי או אינו בריא מבחינת החומרים בו. אך מזרן טוב הוא כאמור מזרן שלך נוח אתו.
  • רכישת מזרן: מומלץ לרכוש רק בחנות המתמחה במזרנים, ספות נוער ומיטות ולא בערוץ הקניות, חשוב מאד לבדוק את מפרט החומרים, יצרן, עובי שכבת הנוחות (קיימות בין 1-6 ס”מ) והאם קיים שרות.

 

אלו הם עיקרי הדברים בבואכם לרכוש מזרן, צוות מחסני הנמל מזרנים ישמח לסייע לכם בבחירת המזרן הנכון והמתאים. אתם מוזמנים לפגישה ללא כל התחייבות.

העיקר שתשנו טוב!

למידע נוסף – כנסו לקטלוג מזרנים שלנו