למידע והזמנות צרו קשר :

כיצד קונים מיטת נוער

הילד גדל והפך לנער, והמיטה הישנה ששימשה אותו בכל ילדותו כבר לא מתאימה לו, כעת צריך לקנות לו מיטת נוער. מיטה שתתאים לגובהו, וכן כזו שתתאים לגילו, מיטה אופנתית שתשרת אותו עד הצבא ואולי עד שיעזוב את הבית לדירה משלו.

אנחנו יכולים למצוא לא מעט דגמים של מיטות נוער אשר מותאמות על פי גיל, גובה וכן על פי עיצובים ומידות. במאמר זה נסקור מספר פרמטרים שיעזרו לכם לרכוש מיטת נוער לילדכם. לפני כן חשוב לציין, בכל רכישה של מיטה חדשה, מומלץ מאוד לשתף את הילד/נער בתהליך, אחרי הכל הוא זה שישתמש בה מדי לילה ורצוי שהוא יהיה מרוצה מהבחירה שלכם ושלו.

כיצד קונים מיטת נוער

פרמטרים לרכישת מיטת נוער

מיטת נוער יכולה להגיע במספר צורות, החל ממיטות שהן גם ספות נוער וגם מיטות, כמו כן ניתן למצוא מיטות יחיד רגילות או מיטות וחצי שהן מיטות רחבות יותר ומתאימות לחדרים גדולים, כיצד נבחר איזו מיטה מתאימה? הנה הפרמטרים לפיהם נחליט:

בריאות ונוחות – השיקול הראשוני צריך להיות בריאות. המזרון צריך להיות מתאים לשינה בטוחה, הוא צריך לשמור על בריאות הגב. ניתן להשתמש במזרון ספוגים או קפיצים אשר מפוזרים לאורך כל המיטה ובכך יוצרים איזון נכון של חלוקת המשקל כשהגוף מונח על המזרון. חשוב לזכור שבמקרה של בני נוער, מאחר והם עדיין בתהליך של צמיחה וגדילה, הרי שהמזרון צריך להיות בריא לא רק לצורך מניעת כאבי גב אלא גם לצורך גדילה נכונה של הגוף. זו גם הסיבה שהמזרון צריך להיות גדול מהילד, על מנת שהוא ירגיש בו נוח וכל גופו יהיה עליו.

פרקטיות – מיטת נוער, בדומה למיטה של מבוגרים, תופסת שטח מכובד מהחדר, ולכן מומלץ שהיה גם תהיה פרקטית, כלומר שהיא תכיל ארגז מצעים מתחת למזרון, שיהיה ניתן לקפל אותה, ובניגוד למיטה זוגית, היא גם צריכה להכיל מיטה נוספת (נשלפת). כך גם ייעשה שימוש חכם במיטה וגם תחסוך לנו מקום בחדר.

עיצוב – אחת הסיבות שבגינן הורים מחליפים לילדים מיטה היא עיצוב. מיטת מעבר כבר איננה מתאימה לעיצוב חדר של נער והוא צריך ליהנות ממיטה אופנתית שתתאים לגיל העשרה. יש לוודא שהמיטה מעוצבת באופן כזה שיתאים לעיצוב החדר ולצורכי הנער.

 שימוש רב תכליתי – תהיו בטוחים שהנער ישתמש במזרון לא רק בשביל לישון עליה אלא גם בשביל לשבת ולקרוא, לעשות שיעורים או לדבר בפלאפון. לכן המיטה צריכה להיות נוחה לשימוש מגוון, בין היתר אפשר להשיג את זה באמצעות שימוש באמצעים טכנולוגיים של כוונון המיטה לזוויות שונות. 

למידע נוסף – כנסו לקטלוג מזרנים שלנו